Misja

Fundacja Wspierania Polskiej Astronautyki "Pociąg do Gwiazd" z siedzibą w Lipnicy Górnej,  KRS: 0000473512 ma na celu animowanie działań na rzecz środowiska związanego ze zdobywaniem i pogłębianiem wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z astronautyką. Planujemy wspieranie konkretnych projektów studenckich i amatorskich poprzez pomoc materialną, obsługę medialną, wsparcie organizacyjne.

Stoi za nami prawie 10 lat doświadczenia w popularyzowaniu astronautyki oraz nauk ścisłych. Na swoim koncie mamy organizację kilku edycji autorskiej imprezy "Dogonić Kosmos" mającej na celu zwrócenie uwagi na to jak ważna dla społeczeństw jest świadomość korzyści jakie płyną z podboju przestrzeni kosmicznej.  Więcej www.dogonickosmos.pl

Od trzech lat  badania kosmiczne popularyzujemymprzez działalność serwisu KosmicznaPolska.pl
Nasz serwis wspiera polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Celem witryny jest przybliżanie tematu udziału Polski w badaniach przestrzeni kosmicznej, a także wsparcie organizacji zajmujących się projektami z zakresu technologii kosmicznych, oraz budowa platformy komunikacji między nimi.

Jako jedyni  Polsce specjalizujemy się w realizacji filmów dla sektora kosmicznego w Polsce. Bardzo dobrze znamy specyfikę realizacji zdjęć w tak trudnych i skrajnie odmiennych warunkach jak pomieszczenia o podwyższonej czystości, czy wojskowe poligony na których testowane są nowe polskie konstrukcje rakietowe.

Zaufało nam szereg firm i  instytucji, m.in. Centrum Badań Kosmicznych PAN, Muzeum Techiki w Warszawie, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Polskie Towarzystwo Rakietowe, Urząd Miasta Jasło, Dom Kultury w Szczebrzeszynie, Urząd Gminy Urzędów.

Jeśli interesuje Cię to co robimy zapraszamy do galerii, w której znajdziesz zdjęćia oraz materiały video.